header header header

Bibliowakacje Filii w Psarach Polskich

data dodania: środa 18 sierpnia 2010

Jak co roku, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni – Filia w Psarach Polskich, z myślą o swoich najmłodszych czytelnikach przygotowała bogatą ofertę wakacyjnych zajęć bibliotecznych – BIBLIOWAKACJI. Podczas spotkań dzieci: rysowały swoje ulubione postacie bajkowe, czytały fantastyczne opowiadania, wymyślały przeplatanki i zgadywanki, malowały wakacyjny nastrój na oknach w bibliotece w Filii w Psarach Polskich. Na koniec BIBLIOWAKACJI – w dniu 6 sierpnia 2010 r. o godz. 19-00 odbyło się „wieczorno – nocne spotkanie straszydeł”. Na powitanie zaproszonych gości wszystkie przybyłe straszydła odtańczyły „taniec duchów”. Następnie poproszono gości, a byli to: Waldemar Grześkowiak – burmistrz Wrześni,Lech Michalak – sołtys Psar Polskich, Ewa Hoffman – Skibińska– dokumentalistka z Muzeum Regionalnego we Wrześni orazWioletta Mazurkiewicz – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni o przeczytanie bardzo strasznego opowiadania.  Podczas wieczorno – nocnego spotkania wszystkie wiedźmy, czarownice, kościotrupy i diablice: rysowały na balonach „straszne straszydła”, czytały straszne opowieści, przeprawiały się po „krwawe paluszki”, wróżyły sobie z: kart, kuli i kostek, brały udział w zabawach ruchowych a na dobranoc każdy  z nich uraczył swą straszną opowieścią o duchach. Nad ranem czytelników z Psar Polskich czekała miła niespodzianka – smaczne śniadanie i upominki.

Było to pierwsze wieczorno – nocne spotkaniedla najmłodszych czytelników w bibliotece w Filii w Psarach Polskich, lecz nie ostatnie. Na następne spotkanie zapraszamy już w przyszłym roku.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni dziękuje :

  • firmie KRISOPOL,
  • firmie REPORTER YOUNG,
  • SPÓŁDZIELNI MLECZARSKIEJ WE WRZEŚNI,
  • hurtowni spożywczej JUTA,
  • rodzicom czytelników z Psar Polskich,

za pomoc w zorganizowaniu BIBLIOWAKACJI w Filii w Psarach Polskich. Państwa pomoc jest dla mnie świadectwem, że jeszcze są na tym świecie ludzie dobrej woli i wielkiego serca, dla których dobro dziecka jest wartością nadrzędną.

stat4u

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl