zdjęcie przedstawia książkę i bez zdjęcie przedstawia książkę i bez

SZNURKOWE SKRZATY WE WRZESIŃSKIEJ BIBLIOTECE

data dodania: środa 15 maja 2013

Biblioteka Miasta i Gminy we Wrześni, organizując Tydzień Bibliotek, zadbała również
o najmłodszych czytelników. W dniach 14 i 15 maja 2013 na szereg przedstawień pt. Sznurkowe Skrzaty, wystawianych przez Teatr Wielkie Koło z Będzina, przybyło ok. 400 zerówkowiczów
i pierwszoklasistów z wrzesińskich szkół i przedszkoli. Bajkowe, barwne i prześmieszne postacie wzbudziły zachwyt małych widzów. Dzieci przyglądały się przygotowaniom do Sznurkowego Festiwalu, słuchały piosenek i starały się uczestniczyć we wspólnej zabawie. Niewątpliwą zaletą przedstawienia było połączenie grających w oryginalnych maskach aktorów z kukiełkami i pacynkami-pyskówkami, dla których również znalazło się miejsce w inscenizacji. Podczas godzinnego przedstawienia zarówno aktorzy, jak widzowie dobrze bawili się śpiewając, krzycząc i ruszając się. Przedstawienie nastawione przede wszystkim na aktywizację młodego widza, zwracało uwagę muzyką na żywo, przy akompaniamencie instrumentów muzycznych i akustycznych. Ciekawym zakończeniem było ukazanie warsztatu pracy aktorów, a więc pokazanie dzieciom masek, lalek, kukiełek, marionetek i instrumentów muzycznych, wykorzystanych podczas spektaklu.

Fotorelacja: