zdjęcie przedstawia książkę i bez zdjęcie przedstawia książkę i okulary

Tydzień Bibliotek spotkanie z Ewą Nowak

data dodania: piątek 17 maja 2013

Punktem wieńczącym Tydzień Bibliotek, było spotkanie z Ewą Nowak, autorką felietonów, opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży. Na rozmowę z pisarką przybyło
ok. 150 uczniów, którzy mieli okazję usłyszeć historię drogi do sławy pani Ewy oraz ciekawe anegdoty z jej życia. Spontaniczny, żywiołowy i oryginalny sposób opowiadania pisarki sprawił, że młodzież chętnie włączyła się w dyskusję o zaletach sztuki czytania i walorach płynących z obcowania z literaturą. Ciekawym doświadczeniem okazała się próba stworzenia planu wspólnej powieści i kreacja idealnego bohatera. Pisarska odbyła również krótkie spotkanie z Dyskusyjnym Klubem Książki „Książkowe Puchacze”, podczas którego z uwagą i zainteresowaniem przysłuchiwała się entuzjastycznym poglądom Puchaczy na temat literatury. Wizyta pani Ewy i jej fascynująca pogadanka o literackich doświadczeniach zamknęła Tydzień Bibliotek w naszym mieście.

Fotorelacja: