zdjęcie przedstawia książkę i bez zdjęcie przedstawia książkę i okulary

Spotkanie z prof. Waldemarem Łazugą

data dodania: piątek 14 czerwca 2013

10 czerwca 2013r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni wraz ze Starostwem Powiatowym oraz Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich, zorganizowała dla swoich czytelników kolejne spotkanie z cyklu Wrzesińskiego Kalejdoskopu Literackiego. Tym razem gościem był profesor Waldemar Łazuga wybitny historyk, erudyta, polityk, a także autor najnowszej książki „Kalkulować… POLACY NA SZCZYTACH C.K. MONARCHII. Spotkanie, odbywające się w sali czasowej Muzeum Regionalnego, zgromadziło ok. 100 słuchaczy, którzy z zainteresowaniem przysłuchiwali się rozmowie filantropa z prowadzącym spotkanie dyrektorem Muzeum, panem Sebastianem Mazurkiewiczem. Gość biblioteki nie tylko opowiadał o swojej książce, ale również przedstawiał wiele interesujących historycznych faktów dotyczących regionu wielkopolskiego i powiatu wrzesińskiego, szczególnie strajku Dzieci Wrzesińskich i echa, jakim odbiło się to wydarzenie w innych rejonach Polski. Rozmowa z profesorem odbyła się w miłej i życzliwej atmosferze.

Fotorelacja: