zdjęcie przedstawia książkę i bez zdjęcie przedstawia książkę i okulary

data dodania: piątek 21 czerwca 2013

18 i 20 czerwca 2013 roku do Oddziału Dziecięcego zawitały klasy I z SSP nr 1 we Wrześni, by wziąć udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika. Dzieci powitała czarownica i kot z bajki o „Jasiu i Małgosi”. Pasowanie poprzedziło wiele ciekawych zadań sprawdzających wiedzę dzieci na temat popularnej literatury dla najmłodszych i biblioteki. Pojawiło się między innymi słoneczko skojarzeń ze słowem biblioteka, zagadki o bajkowych bohaterach i kalambury z użyciem metody pantomimicznej. Po zaliczeniu wszystkich prób, dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanowały książki. Po symbolicznym pasowaniu każdego pierwszoklasisty piórem, nowi czytelnicy otrzymali legitymacje oraz zakładki i mogli po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć książki. Na pożegnanie każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom i balony z logo biblioteki.

Fotorelacja: