zdjęcie przedstawia książkę i bez zdjęcie przedstawia książkę i okulary

Zajęcia 24 lipiec 2013

data dodania: poniedziałek 5 sierpnia 2013
24 lipca 2013 roku Oddział Dziecięcy gościł dwunastoosobową grupę dzieci ze szkoły językowej „Perfect School” z panią Anną Zjeżdżałką. Na powitanie dzieci zaśpiewały piosenkę o lecie w języku angielskim. Następnie uczestniczyły w krótkiej lekcji bibliotecznej, podczas której zapoznały się z księgozbiorem, zasadami wypożyczania i szanowania książek.

Gościem specjalnym był czternastoletni Mikołaj Przysiuda, autor opowiadania wydanego   w książce w języku angielskim „Kangi?s Adwentures”, którą  biblioteka otrzymała od dzieci jako dar. Po wysłuchaniu opowiadania o kangurzycy, czytanego przez autora, grupa przedstawiła małą inscenizację tego tekstu. Następnie wyklejały, przyniesione przez siebie, mapki z trasą swej wędrówki po Wrześni. Na zakończenie wizyty dzieci zapisały się do naszej biblioteki i wypożyczyły swoje pierwsze książeczki. Każdy otrzymał własną legitymację i zakładkę do książki. Nowi czytelnicy żegnali nas  radosnymi buźkami i obiecali szybko wrócić, by wypożyczyć kolejne książeczki.