zdjęcie przedstawia książkę i bez zdjęcie przedstawia książkę i okulary


„Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki”

data dodania: wtorek 21 stycznia 2014
W piątkowe popołudnie, 17 stycznia, Puchacze po raz drugi w tym roku zebrali się, by wspólnie rozmawiać o książkach. Tym razem, zgodnie z pomysłem jednej z członkiń, tematem przewodnim spotkania był motyw sztuki w literaturze. Jak się okazało, tematyczne spotkania przypadły grupie do gustu, dlatego zebrane czytelniczki uzgodniły, że kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się pod hasłem twórczości (najlepiej własnej!).
Ewa Nowak „Kiedyś na pewno”
W swojej książce Ewa Nowak przygląda się decyzjom, tym błahym i tym bardzo ważnym, jakie podejmują dwie przyjaciółki – licealistki- Kamila i Dorota, które wiele czasu spędzają razem, dużo rozmawiają, ale czy łączy je prawdziwa przyjaźń, czy może jest to zwykła szkolna znajomość? Obie mają kłopoty w domu, nie układa im się w sprawach sercowych,                a na dodatek ich wzajemne relacje zostają poddane ciężkiej próbie.
 
Cecylia Galante „Jestem jak jestem”
Życie dwunastoletniej Hershey mocno się komplikuje , gdy wraz z mamą i siostrą muszą opuścić rodzinny dom. Dziewczyna martwi się kto zaopiekuje się jej kotem i czy zdoła wystąpić w konkursie talentów , ponieważ wraz z matką i malutką siostrą trafiają do schroniska dla ofiar przemocy domowej...Hershey szuka pocieszenia jak umie ale to wcale nie takie proste...Podczas gdy mama próbuje odbudować rodzinne życie, Hershey odnajduje coś co pozwala odzyskać jej wiarę w siebie.

Agnieszka Olszanowska „Genetyczna samotność”

Zabawne perypetie trójki rodzeństwa, które wspólnie z tatą pokonuje codzienne kłopoty, zajmuje się domem i koresponduje z mamą, przebywającą w sanatorium. Pełna rodzinnej miłości, ciepła i humoru powieść o pierwszych pasjach, miłości, szkolnych zmartwieniach i radościach. A w tle pamiętnik mamy z czasów, kiedy czuła się samotna jeszcze bardziej niż Kari.

Magdalena Sizowa „W baletowej szkole”

Książka opowiada o dzieciństwie znakomitej radzieckiej tancerki, artystki Związku Radzieckiego - Galiny Ułanowej, o jej latach   nauki w szkole baletowej, ukazując jednocześnie, jak olbrzymiego wysiłku i trudnej i uciążliwej pracy wymaga ta sztuka tańca.

Ważne informacje


bip