data dodania: poniedziałek 5 lipca 2010

Najmłodsi czytelnicy na dziedzińcu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni, w sobotnie przedpołudnie wyruszyli w PODRÓŻ DO KRAINY MARZEŃ. Rolę kapitana wyprawy pełniła Wioletta Mazurkiewicz – dyrektor biblioteki, a nawigatorem był Szymon Krajniak. Podróżujący po krainie, marzeń młodzi czytelnicy napotkali trzech klaunów oraz zaczarowanych w królewnę, nimfę, wróżkę, panią wiosnę, Robin Hooda – pracowników biblioteki. W baśniowej krainie, młodzi czytelnicy mogli rysować postacie komiksowe, pisać hieroglify, malować balony i mieć pomalowaną buzię, czytać i odgadywać zagadki oraz rebusy, pobić rekordy w odbijaniu piłeczką pingpongową i w skokach przez skakankę, łowić ryby. Biblioteczną krainę odwiedził pan Marcin Pałasz, autor książek dla dzieci i młodzieży („Licencja na zakochanie” , „Heca nie z tej ziemi”). Miłym akcentem, także w dotyku był pokaz psów rasowych (nowofundlandy, samojed) hodowcy pana Sławka Wachowiaka z Psar Polskich i pani  Marleny Datkiewicz. Na koniec wystąpili uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej YAMAHA pani Liliany Kuczy, którzy zaprezentowali swój dorobek artystyczny.

Była to pierwsza wyprawa dla najmłodszych czytelników biblioteki, lecz nie ostatnia.

Fotorelacja: