KSIĄŻKOWA UCZTA TORTOWA W BIBLIOTECE

data dodania: poniedziałek 11 kwietnia 2011
2 kwietnia na całym świecie jest obchodzony „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. Święto zostało ustanowione w 1967 roku. Jest obchodzone w rocznicę urodzin duńskiego poety a zarazem jednego z największych światowych baśni pisarza Hansa Christiana Andersena. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie. Z tej okazji, 2 kwietnia 2011 r. Oddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni przygotował imprezę promującą literaturę dla najmłodszych. By wprowadzić dzieci do bajkowego świata, rozpoczęliśmy zajęcia od prezentacji multimedialnej pt. „W świecie baśni Andersena” Najwięcej radości przyniosło dzieciom rozpakowanie „Czarodziejskiego kufra” z nowościami książkowymi. Na dzieci czekało wiele interesujących zadań np.: rozpoznawanie rekwizytów z bajek, rozwiązywanie zagadek baśniowych, szukanie na półkach „zaczarowanych” książek oraz zabawy ruchowe. Na sam koniec na dzieci czekał słodki poczęstunek – książkowa uczta tortowa. Była to wspaniała okazja, aby pokazać najmłodszym czytelnikom, czym jest magia ukryta w stronnicach książek.