Wiesław Drabik w bibliotece we Wrześni

data dodania: środa 13 kwietnia 2011
29 marca 2011 r. oraz 7 kwietnia 2011 r. w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni oraz  w Filii w Kaczanowie odbyły się  spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem – autorem książek dla najmłodszych czytelników („O Twardowskim na kogucie i o diabłach w wielkim skrócie”, „Same atrakcje w letnie wakacje”, „Awantura na podwórku”). Podczas spotkania autor: z wielką swobodą i humorem opowiadał o swojej twórczości, czytał zabawne anegdoty, pokazywał jak przygotowuje się książeczki do druku oraz zadawał pytania dotyczące znajomości bajek. Za każdą dobrą odpowiedź dzieci otrzymywały nagrody niespodzianki. Punktem kulminacyjnym okazała się prezentacja niezatapialnego egzemplarza jednej z bajeczek, którą jak zapewniał autor, bez strachu czytać można nawet w wannie. Na zakończenie uczniowie mieli okazję zakupić książeczki oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem. Zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną spotkania autorskie miało przybliżyć dzieciom sylwetkę tego bardzo popularnego i lubianego przez nich autora. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I, II, III szkół podstawowych takich jak: Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie, Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi w Marzeninie, Zespół Szkół w Nowym Folwarku, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kaczanowie. Łącznie w spotkaniu uczestniczyły 183 osoby.