WANDA CHOTOMSKA WE WRZESIŃSKIEJ BIBLIOTECE

data dodania: poniedziałek 23 maja 2011
Niezwykłą okazję mieli najmłodsi czytelnicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni. Podczas VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 11 i 12 maja do oddziału dziecięcego zagościła Wanda Chotomska, poetka i dziennikarka, autorka ponad 200 książek dla dzieci. Stworzyła jedną z najpopularniejszych dobranocek - cykl dialogów „Jacek i Agatka”. Jej opowiadanie „Drzewo z czerwonym żaglem” trafiło w 1979 roku na Listę Honorową imienia Hansa Christiana Andersena. Jest laureatką wielu konkursów literackich oraz Damą Orderu Uśmiechu. Pisarka spotkała się z 325 młodymi czytelnikami klas IV wszystkich szkół naszej gminy. Trwające blisko 1,5 godziny spotkanie z pisarką upłynęło pod znakiem świetnej zabawy i dobrego humoru. Wanda Chotomska z wielką swobodą opowiadała o swojej twórczości, recytowała, rapowała i czytała swoje utwory oraz odpowiadała na dziesiątki pytań publiczności. Na zakończenie spotkania autorka podpisywała swoje książki - oczywiście rymowaną dedykacją budząc nieskrywany podziw najmłodszych czytelników. Wspaniała atmosfera, poczucie humoru i łatwość nawiązywania kontaktów zauroczyły wszystkich obecnych.