PODRÓŻ DO KRAINY INDIAN AMERYKI PÓŁNOCNEJ

data dodania: piątek 10 czerwca 2011
Już po raz drugi Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników festyn z okazji Dnia Dziecka. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy był „JEDEN DZIEŃ W KRAINIE INDIAN”. W sobotni poranek 4 czerwca 2011 roku biblioteka publiczna zaprosiła Indian z Ameryki Północnej, którzy zamienili wrzesiński rynek w wioskę indiańską. Indianie ubrani w barwne stroje w widowiskowy sposób zaprezentowali tradycyjne tańce indiańskie. W wiosce dzieci mogły też: postrzelać z dmuchawki, zagrać w różne gry zręcznościowe, a także nabyć pamiątki wykonane przez prawdziwych Indian. Ponadto dużym powodzeniem cieszyło się malowanie „bladych twarzy”, kiermasz książek przygodowych, odgadywanie zagadek i rebusów. Na koniec festynu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego na „Totem Indiański”.