MARTA FOX WE WRZESIŃSKIEJ BIBLIOTECE

data dodania: piątek 23 września 2011
W poniedziałkowe przedpołudnie – 19 września 2011 r. do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni przyjechała Marta Fox – poetka, powieściopisarka i eseistka; przez krytykę nazwana „objawieniem polskiej powieści młodzieżowej”. Jest autorką młodzieżowych bestsellerów takich jak „Magda doc”, „Paulina doc”, Paulina w orbicie kotów”, „Kaśka Podrywaczka”, „Karolina XL”, „Karolina XL zakochana”. Prywatnie jest teściową wokalisty zespołu Feel, zawodowo i z pasją od kilkudziesięciu lat zajmuje się m. in. twórczością prozatorską. Podczas spotkania z ogromną odwagą poruszała problemy i rozterki dojrzewania młodzieży. Nic więc dziwnego, że na dwóch spotkaniach autorskich sala wypełniona była po brzegi młodzieżą gimnazjalną (ponad 150 osób!). Na zakończenie spotkania młodzież miała możliwość zakupienia książek oraz otrzymania autografu z dedykacją.