Bajeczne czytanie z Filią nr 1

data dodania: poniedziałek 12 marca 2012

Zdając sobie sprawę z tego, jak ważny jest kontakt małego dziecka z książką, Filia nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy postanowiła przyłączyć się do starań rodziców i nauczycieli wychowania przedszkolnego mających na celu propagowanie czytelnictwa i obcowania ze słowem pisanym wśród najmłodszych. W związku z tym pani bibliotekarka – Monika Kulecka, na co dzień pracująca w Filii nr 1 regularnie odwiedza z książką milusińskich z przedszkola „Mali przyrodnicy” we Wrześni w ramach cyklu „Bajeczne czytanie z Filią nr 1”. Podczas spotkań odbywających się w każdy wtorek i środę dzieci mogą usłyszeć nie tylko współczesne, lubiane przez nich historie o przygodach Martynki, Misia Puchatka czy żółwia Franklina, ale również klasyczne wiersze dla dzieci autorstwa m.in. Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Joanny Papuzińskiej czy Jana Brzechwy oraz wielu innych znanych i mniej znanych autorów literatury dla dzieci. Po uważnym wysłuchaniu fragmentu bajki lub wiersza mali czytelnicy chętnie dzielą się swoimi wrażeniami i odpowiadają na pytania dotyczące usłyszanej historii lub barwnych ilustracji znajdujących się w książce. Zapraszamy do współpracy inne przedszkola.

Fotorelacja: