AGNIESZKA FRĄCZEK WE WRZESIŃSKIEJ BIBLIOTECE

data dodania: czwartek 5 kwietnia 2012

2 kwietnia na całym świecie jest obchodzony „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. Święto to jest obchodzone w rocznicę urodzin duńskiego poety a zarazem jednego z największych światowych pisarza baśni Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji, 2 kwietnia 2012 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni zorganizowała dla młodych czytelników – uczniów klas I, II, III szkół podstawowych trzy spotkania autorskie z panią Agnieszką Frączek. Na co dzień, pani Agnieszka jest adiunktem w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jako pisarka literatury dziecięcej, jest mistrzynią humoru i zaskakujących porównań. Jej „szczypiące w język" wierszyki (np. „Dranie w tranie czyli wiersze trudne niesłychanie" czy „Kelner Kolner i wiersze niesforne") zalecają między innymi logopedzi. Podczas spotkania, autorka opowiadała najmłodszym, posługując się barwnymi przykładami, o frazeologizmach, synonimach, antonimach, wyrazach wieloznacznych. Wspólnie z uczestnikami szukała najczęściej popełnianych przez uczniów błędów językowych. Czytała także wybrane fragmenty swoich książek, które urzekły widownię swoją lekkością i finezją.

W. M.

Fotorelacja: