W OKO W OKO Z ELŻBIETĄ DZIKOWSKĄ WE WRZESIŃSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

data dodania: poniedziałek 30 kwietnia 2012

Niezwykła osobowość oraz nieprzeciętna charyzma Elżbiety Dzikowskiej udzieliła się chyba wszystkim uczestnikom spotkania z wybitną dziennikarką, podróżniczką, historykiem sztuki, sinologiem, reżyserem i operatorem filmów dokumentalnych, autorkom wielu: książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej. Dziennikarka w bardzo przyjazny sposób opowiadała o początkach swojej kariery i trudnościach z tym związanych. Mówiła także o realizowaniu swoich największych pasji, jakimi są podróżne i spotkania z innymi ludźmi. - Po śmierci Tonn’ego uznałam, że ja schodzę z ekranu i proszę Państwa, postanowiłam promować nie świat, ale Polskę. Zaczęły powstawać programy „Groch i kapusta”. - mówiła podczas spotkania Elżbieta Dzikowska. Chętni mogli na koniec zdobyć autograf tej wielkiej podróżniczki, a nawet zrobić sobie z nią zdjęcie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy we Wrześni w ramach Wrzesińskiego Kalejdoskopu Literackiego.

Fotorelacja:
fot. Maciej Sznek