Spotkanie autorskie z KASDEPKE

data dodania: czwartek 17 maja 2012

GRZEGORZ KASDEPKE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

14 maja (poniedziałek) 2012 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni gościła pisarza Grzegorza Kasdepke. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie z klas III szkół podstawowych z gminy Września. Autor podczas spotkania barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, wyjaśniał znaczenie wybranych związków frazeologicznych. Mówił też o tym, jak powstają jego książki. Uczniowie usłyszeli wiele fragmentów książek pisarza, historie ich powstania oraz liczne opowiadania z życia autora. Humorystyczne historie opowiadane przez gościa wywoływały dużo śmiechu. Potem poprosił o pytania. Padło ich mnóstwo. Dzieci interesowało niemal wszystko: skąd czerpie pomysły, jakie książki zamierza napisać, czy powstanie scenariusz filmu dla dzieci i młodzieży, jakie książki uwielbiał czytać w dzieciństwie. Na koniec dzieci miały możliwość kupienia książek G. Kasdepke i otrzymać autograf od autora.