Przedszkolaki w Filii nr 1

data dodania: poniedziałek 11 czerwca 2012

W czasie trwania tegorocznego IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Filię nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni każdego dnia odwiedzała jedna grupa przedszkolaków z przedszkola „Mali Przyrodnicy” we Wrześni. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem, dowiedziały się między innymi, kto może zapisać się do biblioteki, na czym owy zapis polega oraz jakie są zasady wypożyczania książek. Milusińscy doskonale wiedzieli, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz jak należy dbać o książki, aby służyły innym czytelnikom jak najdłużej. Potrafili również bezbłędnie odgadnąć bajki z zagadek czytanych przez panią Bibliotekarkę. Na zakończenie każdej wizyty dzieci wraz z Wychowawczynią wybierały książki i wypożyczyły je do przedszkola. Mali czytelnicy obiecali częściej odwiedzać bibliotekę zarówno z Wychowawczynią, jak i ze swoimi Rodzicami.