MAGICZNA KRAINA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Jedzie Święty Mikołaj
Białą broda świeci
Worek z prezentami
Ma dla grzecznych dzieci (…)”

6 grudnia wczesnym rankiem, kiedy wszystkie dzieci śpią, Święty Mikołaj zagląda przez okna do domów. Gdy zobaczy wyczyszczone buty, zostawia dzieciom drobne upominki, słodycze. Jeżeli butów nie ma lub są brudne, zamiast prezentów czekają na nich rózgi. W naszej bibliotece od 5 do 11 grudnia bawiły się z Mikołajem: Sowy i Jeżyki z Chatki Misia Uszatka, Misie z Tęczowej Chatki i uczniowie klasy III c z SSP nr 3. Po „mikołajowym powitaniu” orszak wraz z reniferami wyruszył do „bibliotecznej Laponii”. Tam wszyscy poznali historię ulubionego świętego, tę prawdziwą i tę z „przymrużeniem oka”; obejrzeli prezentację i kodowali „świątecznie”. Dzieci wysłuchały również głośnego czytania książek: „Boże Narodzenie Krowy Zosi” i „Pan Brumm obchodzi Boże Narodzenie”. Mali czytelnicy wykonali piękne prace plastyczne: Mikołaje, worki z prezentami i renifery. Na zakończenie każdy dostał smakołyki od Mikołaja.