TO JEST MOJE! – CZY SIĘ PODZIELĘ?

data dodania: środa 26 lutego 2020

„Jak to miło i wesoło,
Gdy ktoś ze mną się podzieli.
Kiedy da lizaka, ciasto
W domu lub na karuzeli
Ja też chętnie się podzielę, (…)

18 i 19 lutego Oddział Dziecięcy odwiedziły Motylki z Misia Uszatka i Misie z Tęczowej Chatki. Dla jednej z grup była to pierwsza wizyta w bibliotece. Maluchy miały okazję zobaczyć „co to jest biblioteka”, posłuchać jakie pełni funkcje, co oferuje czytelnikom. Dowiedziały się również co zrobić, żeby zostać czytelnikiem i jak wypożycza się książki. Następnie wszyscy „skradali się” jak lisek na biblioteczną polankę. Tam poznały Liska Exlibriska słuchając wiersza „Jak dobrym sercem się dzielić” oraz liska Fenka z książki „Przygody Fenka. Potrafię się dzielić”. Rozmawialiśmy również o tym: co to znaczy się dzielić, czy jest to trudne i co czujemy, kiedy tak się dzieje. Nasz bohater przekonał dzieci, że warto się dzielić, a one obiecały, że będą brać z niego przykład. Na zakończenie przedszkolaki rysowały „umilaczki”, czyli: „Dla każdego coś miłego”.