AUTORZY KSIĄŻKI „MAŁY OŚWIĘCIM” WE WRZESIŃSKIEJ BIBLIOTECE

data dodania: piątek 26 listopada 2021

22 listopada 2021r., po długiej przerwie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni wznowiła cykl spotkań Wrzesińskiego Kalejdoskopu Literackiego. Nasi goście Jolanta Sowińska-Gogacz i Błażej Torański, opowiedzieli słuchaczom o obozie dla dzieci schowanym w łódzkim getcie. Autorzy książki „Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi” mówili o emocjonalnych rozterkach i trudach powstawania książki, której treść odsłania, mało komu znaną, tragedię polskich dzieci więzionych w obozie w Łodzi, będącym jednocześnie obozem pracy, selekcji biologicznej i śmierci. Spotkanie odbyło się w pełnej zadumy atmosferze, po którym nastąpiło rozdawanie autografów przez autorów oraz indywidualne rozmowy z czytelnikami. Serdecznie dziękujemy autorom i gościom za te wspólne chwile.