NASZ PLUSZOWY MIŚ BAWI SIĘ Z NAMI DZIŚ

data dodania: czwartek 2 grudnia 2021

Od 19 do 30 listopada 2021 r. Oddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni odwiedziło 320 wyjątkowych gości z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia; dzieci z przedszkola Bajka(Dinusie, Biedronki, Motylki, Tygryski) oraz Sowy, Leśne Ludki, Wiewiórki, Skrzaty z Misia Uszatka, Stokrotki z przedszkola Polne Kwiatki w Gutowie Małym, dzieci z przedszkola Grzybek w Kleparzu, uczniowie z klasy 0 b i I a z SSP nr 3.

Dzieci poznały historię tej wyjątkowej pluszowej zabawki. Dowiedziały się, że święto to ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 r. i obchodzone jest na całym świecie 25 listopada. Wszyscy, którzy nas w te dni odwiedzili mieli okazję zobaczyć bardzo dużą kolekcję książek w naszej bibliotece, także tych, w których bohaterami są różne misie oraz zapoznać się z biblioteką i jej funkcjonowaniem. Czasami w nocy z niektórych książek „wychodzą” ich bohaterowie i stają się mieszkańcami naszej biblioteki . Z wielkim zainteresowaniem wszyscy wysłuchali książki Melling D. „Kto przytuli misia Tulisia”, o małym misiu, który bardzo pragnie się do kogoś przytulić. Dzieci śpiewały wspólnie z nami „misiowy hymn”, kolorowały, robiły misiowe zakładki. Nasi goście poznali również naszego misia „Molika”, mogli uścisnąć jego łapkę i się do niego przytulić. „Molik” leżał wygodnie i był bardzo szczęśliwy, że dzieci kochają swoje misie. Powiedział nam też na ucho, że bardzo się cieszy, kiedy rodzice czytają dzieciom książki, dlatego na zakończenie zabaw wypożyczały książeczki do domu.

Zachęcamy i zapraszamy do korzystania z bardzo bogatego księgozbioru. Bo czytać warto!