Konkurs fotograficzny SLEEVEFACE WE WRZESIŃSKIEJ BIBLIOTECE

SLEEVEFACE WE WRZESIŃSKIEJ BIBLIOTECE

CZYLI UBRANI W KSIĄŻKĘ

Postanowienia ogólne:

1. Konkurs fotograficzny Sleeveface we wrzesińskiej bibliotece - czyli ubrani w książkę organizowany jest przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy we Wrześni.

2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie fotografii techniką sleeveface.

Sleeveface – polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała.
W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące bardzo ciekawe połączenie sylwetki fotografowanej osoby z ilustracją na okładce książki. Należy tak zapozować do zdjęć, aby sylwetka autora komponowała się z okładką książki.

Cel konkursu:

1. Popularyzacja czytelnictwa w niekonwencjonalny sposób.

2. Rozwijanie pasji fotograficznych, kreatywności i wyobraźni.

Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs skierowany jest do czytelników w dwóch przedziałach wiekowych:

• od 15 do 19 lat

• powyżej 20 lat

1. Przedmiotem fotografii konkursowych są zdjęcia z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała zgodnie z założeniami projektu sleeveface. Książka użyta do fotografii powinna być wypożyczona ze zbiorów Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni.

2. Fotografie muszą spełniać następujące wymagania techniczne

• format zdjęć 20x30 cm (zbliżony do A4),

• do konkursu mogą być zgłoszone wyłącznie samodzielnie wykonane zdjęcia, nienaruszające praw autorskich osób trzecich,

• fotografie nie mogą być poddane fotomontażowi ani obróbce cyfrowej poza podstawowymi zmianami w zakresie: kadrowania, korekcji jasności i kontrastu, zmiany ilości kolorów (czarno-białe, sepia),

• Zgłoszone do konkursu zdjęcia nie mogą być wcześniej publikowane,

1. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do złożenia pisemnego oświadczenia dotyczącego przestrzegania praw autorskich i zgody na wykorzystanie wizerunku (załącznik).
    W przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie powinno być dodatkowo potwierdzone podpisem rodzica lub opiekuna prawnego.

2. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikowanie danych osobowych zgodnie z Ustawą z 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych.

3. Prace, które nie będą spełniały warunków niniejszego Regulaminu, nie zostaną zakwalifikowane do konkursu.

4. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania fotografii na wystawie pokonkursowej oraz w innych publikacjach promocyjnych lub informacyjnych.

5. Do każdej wydrukowanej lub wywołanej fotografii należy dołączyć następujące dane:

• imię i nazwisko autora,

• kategoria wiekowa,

• numer telefonu

oraz podpisane oświadczenie (załącznik).

1. Prace należy dostarczyć w kopercie do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, Września do dnia 28 lutego 2022 roku.

2. Zasady rozstrzygnięcia konkursu:

• prace zostaną ocenione przez jury w składzie powołanym przez Organizatora,

• prace zostaną ocenione wg następujących kryteriów: zgodność z tematyką konkursu, oryginalność, kreatywność i kompozycja zdjęcia.

• decyzja jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej tryb odwoławczy.

Ogłoszenie wyników, nagrody

1. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się najpóźniej do dnia 6 marca 2022 roku.

2. Lista nagrodzonych i wyróżnionych osób zostanie opublikowana na stronie biblioteki oraz FB biblioteki.

3. Laureaci konkursu zostaną telefonicznie powiadomieni o terminie wręczenia nagród.

Postanowienia końcowe

1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za naruszenie praw autorskich osób trzecich przez uczestników konkursu.

2. Niniejszy Regulamin jest jedynym dokumentem określonym zasady konkursu.

Oświadczeniem do pobrania - plik PDF