Światowy Dzień Kota

data dodania: poniedziałek 21 lutego 2022

Światowy Dzień Kota - święto obchodzone 17 lutego, ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka,  niesienie pomocy bezdomnym kotom, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Była to także okazja do spotkania w bibliotece. Filia nr1 Biblioteki Publicznej i Biblioteka S.S.P. 6 przygotowały specjalne zajęcia o kotach dla uczniów klas pierwszych. W ubiegłym tygodniu gościliśmy klasę 1a, dzisiaj odwiedzili nas uczniowie 1b.

Dzieci poznały wiele ciekawostek o życiu i zwyczajach kotów. Wysłuchały opowieści pt. "Kotka Psotka" przedstawionej w teatrzyku kamishibai. Tradycją naszych spotkań w bibliotece stała się zabawa z kołem fortuny, która przynosi uczestnikom wiele radości j jest zarazem sprawdzeniem i utrwaleniem zdobytych podczas zajęć wiadomości. Głównym celem spotkań z najmłodszymi jest rozwijanie czytelnictwa, dlatego każdy uczeń miał możliwość wypożyczenia książek. Otrzymał również zakładkę - kotka. Na koniec chętne dzieci robiły sobie zdjęcia w bibliotecznej fotobudce, która swoim wystrojem przypomina o zbliżającej się wiośnie.

Światowy Dzień Kota