Tolerancja

data dodania: wtorek 21 czerwca 2022

Filię Biblioteki Publicznej w Kaczanowie odwiedziła klasa 0 a i b  aby wziąć udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Po przeczytaniu opowiadania ,Marchewkowy tort ‘ z Kacperiady - Grzegorza Kasdepke  rozmawialiśmy o tolerancji . Zajęcia rozpoczęliśmy od zdefiniowania słowa tolerancja i tego jak dzieci je rozumieją. Tolerancja to otwartość na różnice dzielące ludzi  oraz szacunek do  tych różnic, poglądów , stylu życia i odmienności to chęć zrozumienia drugiego człowieka, to zastanowienie się nad przyczyną inności. Rozmawialiśmy o tym jak się czują osoby odtrącone i jak nie czynić drugiemu krzywdy . Dzieci dowiedziały się jakiego  zachowania nie powinniśmy tolerować i dlaczego. Wszyscy chętnie brali udział w dyskusji oraz zajęciach i wspólnie z rozsypanych liter ułożyli słowo Tolerancja. Na koniec wszyscy zatańczyli do piosenki „ Czy chudzi czy grubi” i wzięli udział w zabawie. Zapraszamy na kolejne zajęcia do biblioteki.

Filię Biblioteki Publicznej w Kaczanowie odwiedziła klasa 0 a i b