WRZESIŃSKI KALEJDOSKOP LITERACKI i XIX WRZESIŃSKIE DYKTANDO

data dodania: środa 5 października 2022

30 września 2022 roku we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyło się XIX Wrzesińskie Dyktando organizowane przez Stowarzyszenie Twórczości Teatralnej AKT, Bibliotekę Publiczną, Samorządową Szkołę Podstawową nr 6 im. Jana Pawła II oraz Muzeum Regionalne. O tytuł Wrzesińskiego Mistrza Polskiej Ortografii walczyło blisko sto osób. Czas oczekiwania na wyniki umiliło spotkanie w ramach Wrzesińskiego Kalejdoskopu Literackiego, podczas którego gościem specjalnym był Mariusz Sczygieł – dziennikarz, reportażysta i pisarz. Laureat nagrody Nike 2019, w rozmowie z prowadzącym spotkanie Tomaszem Małeckim, opowiadał o swojej współpracy z telewizją, ale przede wszystkim skupił się na aspektach swej reporterskiej „misji”, której recepty upatruje się w zwykłym życiu i zwykłych ludziach, bo to o nich są najlepsze historie. A zadaniem reportażysty jest widzieć i słyszeć ludzi i to, co mają do przekazania; widzieć rzeczy, których inni nie widzą. Mariusz Szczygieł zdradził nam również swoje spostrzeżenia na temat szczęścia i sensu życia - którymi powinny być dawanie sobie nawzajem ukojenia: miłością, przyjaźnią, literaturą i kulturą. Ciekawe, pełne anegdot i wspomnień spotkanie, zakończyło się licznymi pytaniami ze strony publiczności oraz tradycyjnie rozdawaniem autografów przez autora. Na zakończenie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom XIX Wrzesińskiego Dyktanda. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

WRZESIŃSKI KALEJDOSKOP LITERACKI  i XIX WRZESIŃSKIE DYKTANDO