zdjęcie przedstawia książkę i bez zdjęcie przedstawia książkę i bez

XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

data dodania: piątek 12 lipca 2024

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to czas spotkań z ciekawymi autorami dla dzieci. W tym roku miało okazję uczestniczyć w nim 260 uczniów z wrzesińskich szkół podstawowych. 13 maja mieliśmy przyjemność gościć panią Elizę Piotrowską – autorkę i ilustratorkę bajek dla dzieci, tłumaczkę języka włoskiego i historyka sztuki, na stałe mieszkającą w Brazylii. Pani Eliza przyjechała z bohaterką swoich książek o Cioci Jadzi. Spotkanie miało charakter wesołego dialogu pomiędzy autorką a dziećmi.
Mali czytelnicy wyszli ze spotkania z przesłaniem, żeby rozwijać swoje pasje i rozbić w życiu to, co naprawdę się kocha.

W kolejnym dniu uczniowie mieli okazję rozmawiać o książkach, pijąc herbatkę z anglistą, tłumaczem i pisarzem dla dzieci Pawłem Beręsewiczem. Autor opowiadał o różnorodnej tematyce swoich publikacji, czytał ich fragmenty i odpowiadał na pytania dzieci.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom oraz czytelnikom za wspólnie spędzony czas.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to czas spotkań z ciekawymi autorami dla dzieci.