header header header
PODRÓŻ DO KRAINY INDIAN

 

Już po raz drugi Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników festyn z okazji Dnia Dziecka.
Motywem przewodnim tegorocznej imprezy był „JEDEN DZIEŃ W KRAINIE INDIAN”. W sobotni poranek 4 czerwca 2011 roku biblioteka publiczna zaprosiła
Indian z Ameryki Północnej, którzy zamienili wrzesiński rynek w wioskę indiańską. Indianie ubrani w barwne stroje w widowiskowy sposób zaprezentowali
tradycyjne tańce indiańskie. W wiosce dzieci mogły też: postrzelać z dmuchawki, zagrać w różne gry zręcznościowe, a także nabyć pamiątki wykonane przez prawdziwych Indian. Ponadto dużym powodzeniem cieszyło się malowanie „bladych twarzy”, kiermasz książek przygodowych, odgadywanie zagadek i rebusów. Na koniec festynu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego na „Totem Indiański”.

 

MORSKIE WĘDRÓWKI RODZINNE W BIBLIOTECE


 

Już po raz trzeci Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników festyn z okazji Dnia Dziecka. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy były „MORSKIE WĘDRÓWKI RODZINNE”. W sobotni poranek 2 czerwca 2012 r. na rynek wrzesiński „przypłynął” statek z załogą i kapitanem na czele. Cały rynek rozkołysał się w takt szant morskich. Podczas festynu na czytelników czekało: „Miasteczko Szczęścia”, „Biblioteczny Kącik Malucha”, piracki tor przeszkód, MEGA TWISTER oraz liczne konkursy z nagrodami i zabawy w klimacie przygód małych piratów. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni dziękuje sponsorom:

 


 

 

W ŚREDNIOWIECZNEJ KRAINIE


 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni wspólnie z Muzeum Regionalnym zorganizowała dla swoich młodych czytelników kolejny festyn z okazji Dnia Dziecka. Tym razem przenieśliśmy się w czasy średniowiecza. W sobotni poranek 1 czerwca na dziedzińcu i w salach Muzeum pojawiły się warsztaty rzemieślników, przy których dzieci mogły przyjrzeć się pracy kowali, garncarzy i tkaczek. Chłopcy oglądali walki rycerskie, dziewczynki na chwilę mogły stać się małymi księżniczkami. Dzieciaki z entuzjazmem lepiły z gliny, wykonywały oryginalną biżuterię z koralików oraz uczestniczyły w konkursach i zabawach, wygrywając przy tym nagrody. Atrakcją było również budowanie zamków z kartonów, łowienie ryb oraz dmuchane zamki, plac zabaw i malowanie buziek. Festyn był także okazją do zwiedzenia Muzeum Regionalnego.


 


 

 

W KARINIE HARREGO POTTERA


 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni już po raz czwarty zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników festyn z okazji Dnia Dziecka. W sobotni poranek 31 maja 2014r. dziedziniec biblioteki oraz sale zamieniły się w magiczną krainę Harrego Pottera,                            w której dzieci mogły podziwiać magiczne umiejętności młodego czarodzieja, pobawić się w Miasteczku Szczęścia i poskakać w małym zamku dmuchanym. Atrakcji nie brakowało. Roześmiane maluchy z radością brały udział w zabawach i konkursach, wygrywając nagrody z Tajemniczej Skrzyni Skarbów, uczestniczyły w zajęciach plastycznych oraz tworzyły swoją własną oryginalną biżuterię z koralików i oczywiście  malowały buźki.  Festyn był również okazją do obejrzenia wystawy prac konkursowych „Magiczny Amulet” oraz zwiedzenia Muzeum Regionalnego.
 

  • Urząd Miasta i Gminy we Wrześni,

  • Mineral s.c. Anna Powałowska, Grzegorz Mikołajczak,

  • Cukiernia SŁODKI KĄCIK,

  • Cukiernia SZWARC,

  • Sklep „SKALA” Ewa Migas, Romualda Maciejewska

 


 

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl