header header header
MICHAŁ SZULIM I KUBAŃSKIE KLIMATY W BIBLIOTECE
MICHAŁ SZULIM I KUBAŃSKIE KLIMATY W BIBLIOTECE

Tydzień bibliotek to nie tylko czas atrakcyjnych spotkań autorskich dla najmłodszych, ale również dla dorosłych czytelników .

MAGDALENA WITKIEWICZ WE WRZESIŃSKIEJ BIBLIOTECE
MAGDALENA WITKIEWICZ WE WRZESIŃSKIEJ BIBLIOTECE

Jak co roku, na początku maja Biblioteki obchodzą ważne święto – Tydzień Bibliotek. Z tej okazji biblioteczne instytucje starają się zapewnić swoim czytelnikom wiele atrakcyjnych form obcowania z literaturą.

Noc Detektywów z Krzysztofem Petkiem
Noc Detektywów z Krzysztofem Petkiem

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni zaprasza  młodzież w wieku od 13 roku życia na spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem „Noc Detektywów”

Odwiedziny w filii w Grzybowie
Odwiedziny w filii w Grzybowie
Dziś klasy 0 i 1 Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie odwiedziły bibliotekę i poznały dwie baśnie opowiedziane przy pomocy teatrzyku kamishibai: Królowa Pszczół (J. i W. Grimm) i Brzydkie kaczątko (H. Ch. Andersen).
Dzień Kobiet
Dzień Kobiet

Międzynarodowy Dzień Kobiet staje się co roku okazją do świętowania w damskim gronie. W tym roku po raz pierwszy Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni przy współpracy Wrzesińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Wrześni, zorganizowała spotkanie z okazji tego wyjątkowego dnia.

Aktualności z Biblioteki

Konkurs czytelniczy - Miłość w czasie wojny

data dodania: czwartek 29 lutego 2024
Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni, ul. Dzieci Wrzesińskich 13. „Miłość w czasie wojny” zadanie konkursowe polega na odgadnięciu 8 tytułów i autorów książek na podstawie krótkiego opisu treści.  Tytuł i autora należy wpisać w wyznaczonym miejscu na kuponie konkursowym.  Uczestnik może zdobyć maksymalnie 16 punktów. czytaj więcej

Konkurs plastyczny - MAZUREK WIELKANOCNY

data dodania: środa 28 lutego 2024
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni Oddział Dziecięcy zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7 – 17 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Mazurek Wielkanocny”. czytaj więcej

SŁONECZNA PODRÓŻ POD NIEBO KENII

data dodania: piątek 23 lutego 2024
Do tego, aby żyć według własnego planu i nie oglądać się na innych czasem potrzebny jest maleńki krok. Krok, który zazwyczaj bardzo trudno jest postawić, gdyż boimy się nieznanego. Warto wówczas zainspirować się tymi, którzy mają to za sobą. czytaj więcej

Psie troski

data dodania: wtorek 13 lutego 2024

Pies towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat i jest jego najwierniejszym przyjacielem. Zwierzęta te są z nami gdy jesteśmy smutni i samotni, a zabawy  z nimi dają wiele radości. W bibliotece Publicznej w Kaczanowie spotkaliśmy się z klasą II b w ramach projektu czytam z klasą

czytaj więcej

Ferie zimowe filii w Kaczanowie

data dodania: wtorek 13 lutego 2024

Temat bezpieczeństwa oraz znajomości podstawowych zasad w sytuacji zagrożenia, to zagadnienia z którymi zapoznali się młodzi czytelnicy Biblioteki Publicznej filii w Kaczanowie. Temat szczególnie ważny, zwłaszcza w okresie ferii zimowych.

czytaj więcej

Bezpieczne ferie i sporty zimowe.

data dodania: piątek 9 lutego 2024

Choć zimowa aura w wielu regionach w tym roku nie rozpieszcza, przerwa od szkoły to dla najmłodszych wymarzony czas odpoczynku i beztroskich zabaw.

czytaj więcej

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl