header header header
MARTA FOX

W poniedziałkowe przedpołudnie – 19 września 2011 r. do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni przyjechała Marta Fox – poetka, powieściopisarka i eseistka; przez krytykę nazwana „objawieniem polskiej powieści młodzieżowej”. Jest autorką młodzieżowych bestsellerów takich jak „Magda doc”, „Paulina doc”, Paulina w orbicie kotów”, „Kaśka Podrywaczka”, „Karolina XL”, „Karolina XL zakochana”. Prywatnie jest teściową wokalisty zespołu Feel, zawodowo i z pasją od kilkudziesięciu lat zajmuje się m. in. twórczością prozatorską.

 

MAŁGORZATA KALICIŃSKA

30 czerwca 2011 roku, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni pełna była entuzjastów pani Małgorzaty Kalicińskiej. Autorka jest jedną z najbardziej znanych i lubianych polskich pisarek współczesnych. Debiutancka powieść „Dom nad rozlewiskiem wydana w roku 2006 przyniosła jej wielką popularność wśród czytelników i sukces wydawniczy. Następne powieści z tego cyklu „Powroty nad rozlewiskiem” i „Miłość nad rozlewiskiem” ugruntowały jej sukces a Telewizja Polska nakręciła serial na ich podstawie.

 

JOANNA PAPUZIŃSKA ELŻBIETA KRYGOWSKA - BUTLEWSKA

Korzystając z okazji pobytu w Wielkopolsce znanej i lubianej przez najmłodszych czytelników pisarki, krytyka literackiego Joanny Papuzińskiej Biblioteka Publiczna zaprosiła autorkę 19 maja 2011 r. na spotkanie autorskie i wykład nt. „Jak zachęcać dzieci do czytania”. Pisarce towarzyszyła Elżbieta Krygowska – Butlewska, która jest wydawcą oraz ilustratorką książek. Dba o oprawę plastyczną książek nie tylko Joanny Papuzińskiej, także innych pisarzy.

 

WANDA CHOTOMSKA

Podczas VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 11 i 12 maja 2011 r. do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni zawitała Wanda Chotomska, poetka i dziennikarka, autorka ponad 200 książek dla dzieci. Stworzyła jedną z najpopularniejszych dobranocek - cykl dialogów „Jacek i Agatka”. Jej opowiadanie „Drzewo z czerwonym żaglem” trafiło w 1979 roku na Listę Honorową imienia Hansa Christiana Andersena.

 

WIESŁA W DRABIK

29 marca 2011 r. oraz 7 kwietnia 2011 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni odbyły się  spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem z autorem i ilustratorem książek („O Twardowskim na kogucie i o diabłach w wielkim skrócie”, „Same atrakcje w letnie wakacje”, „Awantura na podwórku”) dla najmłodszych czytelników.

stat4u

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl