header header header

JAROSŁAW KRET

7 lutego 2012 r. gościem Biblioteki Publicznej Miasta i gminy we Wrześni był Jarosław Kret, dziennikarz telewizyjny, popularny prezenter „Pogody” w TVP 1, egiptolog oraz autor licznych książek podróżniczych. Autor, podczas spotkania z czytelnikami wrzesińskimi niezwykle zajmująco ukazał magię świata, odkrył nieznane, zaskakuje ciekawostki. W trakcie całego spotkania prezentowane były zdjęcia ukazujące „Planetę według Kreta” widzianą jego oczami. Ciekawe komentarze autora, dygresyjki i historie pozwoliły przybyłym na spotkanie czytelnikom przenieść się w tak odległe zarówno geograficznie, jak i kulturowo miejsca. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze - autor z niezwykłą łatwością nawiązał kontakt z publicznością, co z pewnością wpłynie na bardzo pozytywne wspomnienia czytelników.
 

 

MAGDALENA ZAWADZKA

Na spotkanie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy we Wrześni w dniu 12 marca 2012 r. przybyły tłumy (ponad 300 osób). Każdy bowiem chciał spotkać się z filmową Baśką z „Pana Wołodyjowskiego”. Jednakże, to nie Pani Magda i jej role, były tematem spotkania, lecz promocja książki pt. ,,Gustaw i ja”. Autorka ze wzruszeniem opowiadała o wspólnym życiu z wybitnym aktorem i reżyserem, w którym chwilom wzniosłym i poważnym często towarzyszył humor. Okazało się, że Gustaw Holoubek był niezwykle pogodnym człowiekiem, nierzadko roztargnionym jak pani Magdalena, o czym świadczyły opowiadane w trakcie spotkania anegdoty z ich życia.

 

AGNIESZKA FRĄCZEK

2 kwietnia na całym świecie jest obchodzony „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. Święto to jest obchodzone w rocznicę urodzin duńskiego poety a zarazem jednego z największych światowych pisarza baśni Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji, 2 kwietnia 2012 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni zorganizowała dla młodych czytelników – uczniów klas I, II, III szkół podstawowych trzy spotkania autorskie z panią Agnieszką Frączek. Na co dzień, pani Agnieszka jest adiunktem w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jako pisarka literatury dziecięcej, jest mistrzynią humoru i zaskakujących porównań. Jej „szczypiące w język" wierszyki (np. „Dranie w tranie czyli wiersze trudne niesłychanie" czy „Kelner Kolner i wiersze niesforne") zalecają między innymi logopedzi.
 

 

ELŻBIETA DZIKOWSKA

Niezwykła osobowość oraz nieprzeciętna charyzma Elżbiety Dzikowskiej udzieliła się chyba wszystkim uczestnikom spotkania w dniu 24 kwietnia 2012 r. z wybitną dziennikarką, podróżniczką, historykiem sztuki, sinologiem, reżyserem i operatorem filmów dokumentalnych, autorkom wielu: książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej. Dziennikarka w bardzo przyjazny sposób opowiadała o początkach swojej kariery i trudnościach z tym związanych. Mówiła także o realizowaniu swoich największych pasji, jakimi są podróżne i spotkania z innymi ludźmi. - Po śmierci Tonn’ego uznałam, że ja schodzę z ekranu i proszę Państwa, postanowiłam promować nie świat, ale Polskę. Zaczęły powstawać programy „Groch i kapusta”. - mówiła podczas spotkania Elżbieta Dzikowska.

 

MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK

8 maja 2012roku w ramach IX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK, Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy we Wrześni odwiedziła pani Małgorzata Gutowska-Adamczyk – autorka poczytnych książek dla młodzieży i dorosłych. Obecni na spotkaniu czytelnicy (50 osób) mieli okazję dowiedzieć się, co skłoniło panią Małgorzatę do rozpoczęcia przygody z pisaniem książek. Autorka w sposób ciekawy opowiedziała o swojej twórczości, zarówno pisarskiej jak i filmowej. Zapoznała zebranych z kulisami pracy nad scenariuszem do serialu Tata, a Marcin powiedział. Panie uczestniczące w spotkaniu dzieliły się z pisarką swoimi opiniami związanymi z sagą „Cukiernia pod Amorem”. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i życzliwej atmosferze.

 

ANNA ONICHIMOWSKA

10 maja (czwartek) 2012 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką Anną Onichimowską. Uczestniczyli w nim uczniowie klas gimnazjalnych. Młodzież z zainteresowaniem słuchała opowieści pisarki o zamiłowaniu do podróży, sportu i tańca, o młodzieńczych planach na przyszłość, marzeniach o szkole baletowej i dziennikarstwie. Jednak największą ciekawość słuchaczy wzbudziła historia jej kariery literackiej. Przeważająca część spotkania była poświęcona ważnym problemom społecznym (narkomanii i sekt) z bestsellerowymi powieściami Hera moja miłość i Lot Komety. Są to utwory o uzależnieniu w każdym znaczeniu tego słowa, ale także o samotności, życiowych wyborach, kryzysie rodziny oraz granicach wolności, a więc problemach szczególnie bliskich młodym ludziom. Na zakończenie odpowiedziała na pytania słuchaczy, zachęcając do tego, aby rozwijali swoje twórcze pasje, które mogą stać się, podobnie jak w jej przypadku, sposobem na życie.
 

 

JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI

W poniedziałkowe popołudnie – 14 maja 2012 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni miała przyjemność gościć naukowca i pisarza Janusza Leona Wiśniewskiego. Na stałe mieszka w Frankfurcie nad Menem, gdzie pracuje w międzynarodowej firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowań dla chemików. Jako pisarz zadebiutował powieścią „S@motność w sieci”. Podczas spotkania autor opowiadał o swoim pisarstwie, pracy naukowej, próbach pogodzenia tych dwóch sfer jego życia, o uczuciach i związkach chemicznych rządzących naszym życiem

 

GRZEGORZ KASDEPKE

14 maja (poniedziałek) 2012 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni gościła pisarza Grzegorza Kasdepke. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie z klas III szkół podstawowych z gminy Września. Autor podczas spotkania barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, wyjaśniał znaczenie wybranych związków frazeologicznych. Mówił też o tym, jak powstają jego książki. Uczniowie usłyszeli wiele fragmentów książek pisarza, historie ich powstania oraz liczne opowiadania z życia autora. Humorystyczne historie opowiadane przez gościa wywoływały dużo śmiechu. Potem poprosił o pytania. Padło ich mnóstwo. Dzieci interesowało niemal wszystko: skąd czerpie pomysły, jakie książki zamierza napisać, czy powstanie scenariusz filmu dla dzieci i młodzieży, jakie książki uwielbiał czytać w dzieciństwie.
 

 

RENATA PIĄTKOWSKA

5 czerwca (wtorek) 2012 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką Renatą Piątkowską. Uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści pisarki o zamiłowaniu do pisania, o przysłowiach, trudnych dla dzieci sprawach, takich jak szczepionki, przezwiska, złość, niepewność

stat4u

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl