header header header
POMARAŃCZOWA HISTORIA W BIBLIOTECE WE WRZEŚNI
11 marca 2015 r. Biblioteka Publiczna we Wrześni zorganizowała kolejne spotkanie z cyklu Wrzesiński Kalejdoskop Literacki. Bohaterem wieczoru był Krzysztof Skiba, muzyk, satyryk, felietonista i autor książki „Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia”. Książka ta, to barwna opowieść o działaniach słynnego ruchu Pomarańczowej Alternatywy oraz portret życia studenckiego w absurdalnej rzeczywistości lat 80 tych, to wspomnienia bujnej młodości autora i jednocześnie przywódcy  ruchu krasnoludków w tym okresie. Lider zespołu Big Cyc na spotkaniu o muzyce mówił niewiele,  za to z niezwykłą sugestywnością i z dużą dawką humoru pokazał inną twarz walki z ustrojem komunistycznym i jak być wolnym w zniewolonym kraju. W gawędziarski sposób przedstawił opisy akcji happeningowych ośmieszających władzę w czasach PRL -  w „epoce kamienia  rzucanego”. Autor ciekawie odpowiadał na pytania gości i rozbawił wszystkich swoim humorem
 

TOMEK MICHNIEWICZ I JEGO ŚWIAT RÓWNOLEGŁY
We wtorek 6 października 2015 r. Biblioteka Publiczna we Wrześni  zaprosiła czytelników na kolejne spotkanie z cyklu Wrzesiński Kalejdoskop Literacki.  Gościem wieczoru był podróżnik, fotograf  i reportażysta –  Tomek Michniewicz. Autor najnowszej książki „Świat równoległy” z pasją opowiadał o swoich podróżach, które pozwoliły mu odkryć prawdziwe oblicza innych kultur   i w pewien sposób zdemaskować stereotypowy sposób ich postrzegania. Twórca programu „Inny świat”  przekonywał, że istnieją dwa równoległe światy – jeden lansowany od lat, który przedstawia nam błędny obraz  obcych kultur i drugi rzeczywisty, który możemy odkryć poprzez obserwacje otaczającego nas świata.  Próbował pokazać zebranym słuchaczom, że odrzucając stereotypy  i masowe myślenie, możemy zobaczyć zupełnie nowy, normalny świat, którego nie widzimy  w telewizji.
 

SPOTKANIE Z HISTORIĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY WE WRZEŚNI
Dnia 4 listopada 2014r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: Wrzesiński Kalejdoskop Literacki. Tym razem gościem biblioteki był pan Marian Torzewski , historyk i regionalista, autor licznych artykułów historycznych o Wrześni i ziemi wrzesińskiej. Spotkanie zainicjowane wydaniem najnowszej publikacji pana Torzewskiego Ziemia wrzesińska w latach I wojny światowej. Czasy i ludzie zgromadziło duże grono słuchaczy. Publiczność miała okazję dowiedzieć się, między innymi, skąd wziął się pomysł opisania historii ziemi wrzesińskiej w okresie „wielkiej wojny”, na jakie trudności napotkał autor podczas pracy nad publikacją oraz skąd czerpał materiały do jej napisania. Pan Torzewski opowiedział również  o swoim zamiłowaniu do rowerowych wycieczek i   kryminałów. Najnowsza książka autora,  wydana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy we Wrześni w ramach prowadzenia zadań powiatowej biblioteki publicznej, finansowana ze środków powiatu wrzesińskiego, spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Autor z przyjemnością podpisywał zakupione książki, odpowiadając przy tym na liczne pytania indywidualne.
stat4u

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl